Czy warto zadzwonić po pomoc drogową w Niemczech?

Czy warto zadzwonić po pomoc drogową w Niemczech?

Europa stoi przed nami otworem – coraz częściej nie zamykamy się wyłącznie na nasz kraj, ale pracujemy, uczymy się, a nawet robimy zakupy u naszych zachodnich sąsiadów. Stąd też tak często podróżujemy do Niemiec, szczególnie teraz, gdy rezygnujemy z transportu publicznego, wybieramy nasze samochody. To generuje jeszcze większy ruch na drogach i potencjalne niebezpieczeństwo. Czasem może dojść do awarii, kolizji, wypadku. Co zatem zrobić w takiej sytuacji będąc polskim obywatelem? Czy lepiej jest zamówić niemiecką lawetę?

Pomoc drogowa w Niemczech – czym się charakteryzuje?

W Niemczech pakiet usług pomocy drogowej jest tak samo szeroki, jak w Polsce. Z tą jednak różnicą, że są to o wiele większe koszty, niż gdybyśmy wybrali polską firmę. Czasem zdarza się, że awaria jest na tyle błahostką, że nie warto dzwonić po polską pomoc drogową. Tego typu sytuacje to np. brak paliwa, przepalona żarówka, czy też przebita opona. W tej sytuacji oczywiście możemy skorzystać z niemieckiej pomocy, ale czasem pomoc ta może przyjść również od innych kierowców, a my nierzadko możemy pomóc sobie sami, odwiedzając sklep z tego typu elementami.

Gdy auto jest unieruchomione, jesteśmy niestety zmuszeni do zabezpieczenia go na poboczu, a następnie przetransportowania w inne, bezpieczne miejsce. Wtedy to potrzebne jest holowanie, które może być niezwykle drogie w Niemczech, a nasze auto może znaleźć się w warsztacie, który pozostawia wiele do życzenia, będąc nadal drogim. W takim przypadku warto zastanowić się nad tańszą i bardziej jakościową alternatywą.

Co zatem wybrać? Będąc za granicą, bez problemu możemy skorzystać z polskiej pomocy drogowej. Jednym z najlepszych rozwiązań jest laweta Świecko, ponieważ siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, jest czynna całą dobę, a reakcja pracowników jest natychmiastowa. Są to również zaufani, doświadczeni ludzie, którzy wiedzą, jak postępować w takich sytuacjach oraz jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Oczywiście przed ich przyjazdem także należy wiedzieć, jakie panują zasady bezpieczeństwa w danym kraju. Jednak pracownicy pomocy drogowej posiadają także wszelkiego rodzaju sprzęt do zabezpieczenia auta oraz lampy, by akcja mogła odbyć się w każdych warunkach. Niemieckie firmy mogą być również dobrze przygotowane, jednak poziom polskich usług jest taki sam, a zapłata za nie o wiele niższa. Przy okazji znika tutaj bariera językowa i obawa o ewentualne konsekwencje – zawsze możemy podpytać kierowcę lawety, jak postąpić w takich okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *