Botox – redukcja zmarszczek i wypełnianie ust

botox Katowice

Botox – redukcja zmarszczek i wypełnianie ust

Redukcja zmarszczek i wypełnianie ust

Każdemu, kto choć trochę zainteresował się zagadnieniami medycyny estetycznej, znana jest toksyna botulinowa. Rzadko kto jednak dokładnie wie, czym ona jest i kiedy może być stosowana. Na zabiegi, w których wykorzystuje się toksynę botulinową decydują się osoby chcące wyglądać młodziej – pragnące pozbyć się zmarszczek i kurzych łapek oraz myślące o poprawie wyglądu ust. Zabiegi z zastosowaniem tego preparatu wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej potrafią przynieść oczekiwane rezultaty. Jak jednak wyglądają i kto może się im poddać?

Na czym polega redukcja zmarszczek toksyną botulinową?

Do redukcji zmarszczek najczęściej stosuje się preparat BTX. Zapewnia on nie tylko ich spłycanie, ale także powoduje hamowanie procesu ich powstawania. Pozwala na niwelowanie zmarszczek na szyi i czole, pomiędzy brwiami, a także w okolicach oczu. Działanie toksyny botulinowej hamuje proces uwalniania acetylocholiny odpowiadającej za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. W ten sposób usuwane są zmarszczki i kurze łapki, a kąciki ust zostają uniesione. Na zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej decydują się również osoby pragnące pozbyć się tzw. Zmarszczek palacza. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, ciąża i laktacja, stosowanie leków wpływających na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe oraz infekcje skórne. Wiele osób ucieszy fakt, że zabieg, w czasie którego stosowany jest botox Katowice wiąże się z odczuwaniem jedynie niewielkiego dyskomfortu.

Na czym polega wypełnianie ust?

Zabieg wypełniania ust cieszy się podobnym powodzeniem, jak redukcja zmarszczek. Zapewnia im młodzieńczy wygląd i jędrność. Powoduje również, że usta są lepiej nawilżone oraz odzyskują swój żywy kolor. Dzięki wypełnieniu ust znikają zmarszczki znajdujące się wokół nich. Rezultatem tego zabiegu jest efekt odmłodzenia, który nie tylko poprawia wygląd, ale także zapewnia dobre samopoczucie. Na wypełnianie ust nie mogą sobie pozwolić osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, infekcje skóry, stan zapalny i gorączkę oraz nadwrażliwość na stosowane podczas zabiegu wypełniacze. Przeciwwskazaniem jest także ciąża i laktacja. Profesjonalne wypełnianie ust zawsze przeprowadzane jest w placówce dysponującej odpowiednim sprzętem i zatrudniającej doświadczony personel jak np. medycyna estetyczna Katowice.

wypełnianie ust

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *