Pierwsze urodziny dziecka – jakie dekoracje wybrać?

dekoracje na roczek

Pierwsze urodziny dziecka – jakie dekoracje wybrać?

Pierwsze urodziny to szczególne wydarzenie w życiu dziecka, rodziców, chrzestnych oraz dziadków malucha, dlatego w tym wyjątkowym dniu warto zadbać nie tylko o odpowiednią lokalizację przyjęcia, menu i ewentualne atrakcje, lecz również o właściwe przyozdobienie wnętrza. Na jakie dekoracje warto się zdecydować?

Jakie dekoracje wybrać?

Wybór odpowiednich ozdób urodzinowych w dużej mierze jest zależny od miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie oraz od samej konwencji imprezy. Rodzice mogą się zdecydować zarówno na pastelowy, stonowany wystrój lokalu czy mieszkania, jak i na kolorowe, bajkowe dekoracje na roczek, które stworzą niesamowite wnętrze. Jakie ozdoby, zatem wybrać?

1. Świeczka

Żadne przyjęcie urodzinowe nie może się odbyć bez tortu, warto, zatem wybrać świeczkę, która dodatkowo przyozdobi wypiek. W asortymencie sklepów znajdziemy zarówno proste, eleganckie świeczki – białe, ze złotymi lub srebrnymi akcentami, jak i mniej tradycyjne – kolorowe, o nietypowym kształcie (zwierzątek, postaci z bajek, samochodzików).

2. Balony

dekoracje urodzinowe

Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę urodzinową bez balonów, które przyozdabiają wnętrze lokalu czy mieszkania – sufit, ściany, przestrzeń wokół drzwi bądź okien. Na rynku możemy znaleźć bogatą ofertę ozdób w różnych kolorach, kształtach, z grafikami, gładkich, które będą pasować zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Najczęściej wybierane balony to:

  • serduszka,
  • gwiazdki,
  • z konfetti,
  • metaliczne,
  • z helem,
  • balony w kształcie jedynki,
  • ze specjalną grafiką i napisem,
  • balony literki.

Balony możemy łączyć w ciekawe kompozycje, które dodatkowo podkreślą charakter urodzinowego przyjęcia, jednocześnie stając się niezwykłym tłem do robienia pamiątkowych zdjęć z jubilatem.

3. Pompony i girlandy

Pompony i girlandy zawieszone wśród balonów będą wspaniałym dopełnieniem wystroju wnętrza. Możemy wybrać napisy urodzinowe, tradycyjne chorągiewki bądź wstążki, albo inne, ciekawe kształty wkomponowujące się w motyw przewodni przyjęcia.

4. Ozdoby stołów

W tak ważnym dniu nie można zapomnieć o odpowiednim przyozdobieniu stołów. Wybierz pasujące do reszty dekoracji obrusy i serwetki z nadrukiem, wazony z kwiatami, lampiony oraz talerzyki, kubki i sztućce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *