W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się meble z rur?

meble z rur

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się meble z rur?

Meble z rur są najchętniej wybierane w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych zaaranżowanych w stylu industrialnym. Cechują się nie tylko ciekawym i oryginalnym designer, ale także odpornością na uszkodzenia, trwałością oraz dużą łatwością w utrzymaniu w czystości. Zalety te sprawiają, że na ich posiadanie decydują się właściciele domów, mieszkań i pomieszczeń biurowych. Wiedzą, iż takie meble są stylowe i funkcjonalne. Jaka jednak była historia takiego urządzania pomieszczeń i gdzie warto wybierać meble z rur?

Jakie były początki stylu industrialnego?

Wyposażanie pomieszczeń w meble z rur to zwykle pomysł osób chcących zaaranżować je w stylu industrialnym. Miał on swoje początki w latach 50-tych XX wieku, kiedy to gospodarka Stanów Zjednoczonych zmagała się z recesją. Wtedy to upadające zakłady przemysłowe i przedsiębiorstwa pozostawiły po sobie opustoszałe hale produkcyjne, magazyny oraz fabryki. Zagospodarowaniem pustostanów zajęli się artyści, którzy do tworzenia swoich prac wykorzystywali znajdujące się tam materiały, meble i inne elementy wyposażenia. Z czasem trend ten przerodził się w styl industrialny, który dotarł do Polski w latach 90-tych XX wieku. Obecnie cieszy się dużym powodzeniem wśród osób pragnących urządzić funkcjonalne wnętrza, jednocześnie nadając im wyjątkowego charakteru.

Meble z rur w industrialnych wnętrzach

lampa industrial

Meble z rur zostały przeniesione z fabryk, magazynów i zakładów przemysłowych dzięki modzie na styl industrialny. Mogą być wykonane z metalu o gładkiej, błyszczącej lub szczotkowanej powierzchni, który może być pomalowany na praktycznie gotowy kolor. Taki materiał doskonale komponuje się z innymi elementami wyposażenia pomieszczeń zrobionymi z drewna, szkła lub różnego rodzaju tkanin. Duża wytrzymałość mebli z rur zapewnia ich długoletnią trwałość bez konieczności dbania o konserwację lub inne zabiegi. Dzięki temu najczęściej wybierane są do kuchni, gdzie szczególny nacisk kładzie się na wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz funkcjonalność. To jednak nie wszystko – równie dobrze sprawdzą się w salonie, gabinecie czy łazience. Industrialne produkty tj. lampa industrial, regały, stoliki, szafki i półki okażą się doskonałym dopełnieniem stylowego i komfortowego wnętrza. Z tego powodu wykorzystywane są nie tylko przez miłośników stylu industrialnego, ale również innych rozwiązań i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *